Gaz płynny jako ekologiczne paliwo grzewcze

Ze względu na swoje liczne zalety paliwo gazowe znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach i przemysłach. Przede wszystkim łączy ze sobą dwie, wydawać by się mogło niemożliwe do połączenia cechy – skuteczność i niska cena. Na korzyść tego paliwa przemawia też fakt, iż jest ono przyjazne dla środowiska. Nie wytwarza szkodliwych spalin, które powodują efekt cieplarniany.

Bardzo popularne jest ogrzewanie gazowe ze względu na przystępną cenę oraz bezpieczeństwo. Urządzenia tego typu są łatwe w obsłudze i charakteryzują się dużym komfortem oraz nowoczesnością. Ekologiczne i ekonomiczne technologie ogrzewania obiektów robią coraz większą karierę wśród mieszkańców domów i apartamentów. Wykorzystywane są także w państwowych instytucjach oraz w prywatnych zakładach.

Zastosowanie

Promienniki podczerwieni stosowane są najczęściej do ogrzewania pomieszczeń o dużym metrażu, takich jak: aule, hale przemysłowe, sale sportowe, kościoły czy hangary. Charakteryzują się dużą wydajnością, a do tego zajmują mało miejsca. Jeszcze mniejsze promienniki mogą być stosowane w saunach, w drukarkach laserowych lub w terrariach.

Również wysoką skutecznością odznaczają się gazowe nagrzewnice powietrza. Stosowane są do utrzymywania dodatnich temperatur, ale także w przemyśle do rozmrażania oraz suszenia. W przeciwieństwie do promienników muszą mieć zapewnioną wentylację powietrza, dlatego wykorzystuje się je najczęściej na budowach lub w szklarniach.

instalacje gazowe

Zachęcamy do odwiedzenia strony firmy zajmującej się instalacjami gazowymi na gaz płynny propan i zapwniającą profesjnalne bezpieczne zbiorniki na gaz propan

Do ogrzewania nieco mniejszych pomieszczeń służą konwektory gazowe. Spełniają rolę tradycyjnego grzejnika, więc można go montować w każdym domowym lub biurowym pomieszczeniu. Gaz ziemny, dzięki któremu konwektor funkcjonuje, nie wydziela szkodliwych substancji ani dla użytkowników, ani dla środowiska.

Do ogrzewania, a także w celach estetycznych, nowocześni mieszkańcy instalują w salonach kominki na gaz. Wyglądem mogą przypominać tradycyjne kominki, w których paliło się drewnem lub też mogą mieć bardziej współczesny, surowy wygląd. Rynek oferuje wiele rodzajów tego typu urządzeń, dlatego można idealnie dobrać go do wystroju wnętrza.

Do zatrzymywania ciepłego powietrza w miejscach publicznych, takich jak sklepy lub urzędy, służą kurtyny powietrzne. Stanowią niewidzialną barierę dla zimna oraz owadów i pyłów. Nawiew przy wejściu do przedsiębiorstwa ma na celu utrzymać komfortowe warunki wewnątrz budynku.