Gdzie wykorzystywane są kabiny HPL?

Nie od dziś znane są różne rodzaje kabin, mających zapewnić prywatność. W znacznej większości, nie tylko w Polsce, wykorzystuje się tak zwane kabiny HPL. Czym one są? – Otóż, kabiny składają się z modułów, gdzie w każdym mieści się dana ilość miejsc. W zależności od konkretnego pomieszczenia i jego wymiarów, ilość kabin jest dopasowywana. Rozmiary kabin są bardo różnorodne.

Kabiny HPL

Kabiny HPL są wykonane ze specjalnego tworzywa – jest to laminat składający się z kilku warstw papieru, które następnie są łączone i impregnowane żywicą. Laminat ten jest pozyskiwany pod wysokim ciśnieniem.
Znanymi zaletami laminatu HPL, są przede wszystkim trwałość i wytrzymałość na mechaniczne uszkodzenia. Dodatkowo, HPL cechuje się szczególną odpornością na działanie wilgoci. W przypadku basenów, siłowni, fitness lub podobnych ośrodków rekreacyjnych, kabiny są często narażone na działanie nie tylko wilgotnej i gorącej pary. Dodatkowo, może szkodzić im chlor. Dzięki specjalnemu tworzywu oraz konstrukcji, kabiny są odporne i nie zostaną zniszczone przez jego działanie.
Oprócz różnorodnych rozmiarów oraz kolorów, jakie można dobrać do danego miejsca, warto dodać, że istnieje mnogi wybór zamków. Aby zapewnić skuteczną ochronę klientom, dobierane są takie rodzaje zamków, które są najbardziej skuteczne. W znacznej większości, możemy mieć do czynienia z zamkami przesuwnymi.
Poniżej przedstawiamy zastosowanie kabin HPL i miejsca, w których są one najczęściej stosowane.

kabiny hpl

Zdjęcia producenta Green Panel: http://greenpanel.pl

Gdzie wykorzystywane są kabiny HPL?

Kabiny HPL znane są nam wszystkim od lat. Istnieje bowiem wiele miejsc, w których są one stosowane. Odpowiedni rodzaj kabin HPL jest najlepszym rozwiązaniem w wielu przypadkach. Różne miejsca publiczne, z których na co dzień korzystają setki osób, muszą być wyposażone w kabiny HPL, by zapewnić bezpieczeństwo i prywatność ich użytkownikom.
Kabiny HPL znajdują się między innymi:

  • W publicznych toaletach,
  • W przebieralniach wielu sklepów odzieżowych,
  • W szkołach,
  • Na basenach i w ośrodkach rekreacyjno – sportowych,
  • Na siłowniach,
  • W centrach handlowych,
  • W restauracjach,
  • Na dworcach.

Mnogość rodzajów kabin HPL, w jakie możemy się zaopatrzyć, pozwala nam w sposób właściwy je dopasować. Zazwyczaj, kluczową rolę pełni zamek i odpowiedni kolor tworzywa. Zamek, odpowiednio dobrany, zapewni nam właściwą ochronę, a kolor tworzywa jest dopasowywany do kolorystki danego pomieszczenia, gdzie mają znaleźć się kabiny HPL.

Zalety HPL

Dlaczego spośród tak wielkiego wyboru, wybierane są akurat tego typu kabiny? – Otóż, właściwości i zalety, jakimi charakteryzują się kabiny HPL, zapewniają każdemu użytkownikowi bezpieczeństwo oraz odpowiednio wysoką ochronę.
Kabiny HPL, są co prawda stosowane do wyposażenia toalet. Warto jednak dodać, że świetnie się one sprawdzają również jako przebieralnie. Ich kluczową rolą jest ochrona oraz zapewnienie prywatności. W odróżnieniu od szafek, kabiny HPL są wykorzystywane nie do przechowywania dóbr osobistych – w tym celu nie musimy wybierać konkretnego typu zamka. Taka kabina bowiem służy klientowi jedynie przez parę minut. Toalety lub przebieralnie, czyli główne zastosowanie kabin HPL, mieszczą się w przestrzeni publicznej. W zależności od liczby osób korzystających dziennie z toalety lub przebieralni, dopasowanie odpowiedniego typu kabiny, może kosztować nas więcej czasu i uwagi.
Wykorzystywanie kabin HPL stanowi odpowiednie i najlepsze rozwiązanie, które gwarantuje skuteczność i najwyższy poziom ochrony i zapewnienie prywatności.