Maszyny rolnicze a uszkodzenia – jak ich uniknąć?

Wszelkie maszyny i urządzenia, które używane są podczas prac na polu i na gospodarstwie, są mocne, stabilne i wytrzymałe. Wymaga tego ich rola. Jednak każda maszyna po pewnym czasie ulega zużyciu, a uszkodzenia są często sprawą, której nie da się uniknąć. Jak wiadomo – maszyny rolne pracują bardzo intensywnie. Co prawda są one wykorzystywane przez małą część roku, jednak podczas zbiorów, posiewu lub innych czynności, może dojść do ich uszkodzenia. Praca maszyn rolnych trwa przez około kilkunastu dni w roku. Pora zbiorów i pracy na polu to czas, w którym maszyny są używane codziennie, a rolnicy mogą spędzać długie godziny na polu i na gospodarstwie. W takich przypadkach, czasami osoby pracujące na polu mogą nieco zaniedbać obowiązek dokładnego mycia i czyszczenia maszyn. Nieraz przyczynia się to do powstawania zanieczyszczeń. Po skończeniu używania danej maszyny, oczyszcza się ją ciepłą wodą i pozbywa się wszystkich pozostałości po roślinach, pyłkach, cieczach czy środkach chemicznych i nawozach.

Drugą sprawą, zaraz po czyszczeniu, jest konserwacja. Regularne i właściwe konserwowanie pomoże nam utrzymać wszystkie maszyny w należytym stanie. Konserwacji powinno dokonywać się przed każdym sezonem i po. Trzeba również pamiętać o dokładnym czyszczeniu maszyn po każdorazowym użyciu. Pozwoli nam to zapobiec powstawaniu nieczystości pomiędzy jej częściami. Znanym rodzajem uszkodzenia, jest korozja maszyn. Nie zawsze bowiem, uszkodzenia powstają podczas używania maszyny. Jeśli nasz pług, traktor czy ciągnik stoi długo w oborze, może zajść korozją. W tym celu, należy regularne i często sprawdzać, czy w żadnym miejscu nie odprysnęła nam farba. Jeśli niektóre części maszyny mają zdartą farbę lub lakier, należy się jak najszybciej pozbyć tej zdartej przestrzeni, malując ją na nowo. Miejsca, w których jest zdarta farba, są bardziej podatne na korozję.

Naprawa maszyn rolniczych

W czynności naprawcze, wchodzi w większości wymiana niektórych części na nowe. Wiele jest rodzajów uszkodzeń, jakie mogą spotkać każdą maszynę. Pęknięcia, obsunięcia się śrubek lub mechaniczne zniszczenie danej części, to typowe usterki, jakie mogą nas spotkać.

Każda maszyna rolnicza jest dla rolników na wagę złota. W przypadku jakiejkolwiek usterki czy uszkodzenia, konieczna jest szybka naprawa, zwłaszcza przed sezonem lub w jego trakcie. Kombajny, traktory, pługi i ciągniki to tylko niektóre z maszyn rolniczych, jakie pomagają wykonywać wszystkie prace. Koszta, jakie związane są z naprawą maszyn rolniczych są ogromne. Każdy rolnik wie, ile może trwać taka naprawa. Gdy maszyna zepsuje się nam w sezonie lub tuż przed, praca na polu może zostać wstrzymana na pewien czas.

Naprawa maszyn rolniczych, to usługa, która powinna być wykonywana szczególnie szybko i rzetelnie. Wszystkie dodatkowe części zamienne muszą pochodzić z uznanych marek i służyć jeszcze przez długi czas każdemu rolnikowi.

części do ciągników

 

Części do maszyn rolniczych – jakie wybierać?

Podsumowując, trzeba dodać, że tak naprawdę każda maszyna stosowana na roli jest podatna na uszkodzenia różnego rodzaju. Naprawiając ją lub odsyłając do specjalisty, należy stosować jedynie wysokiej jakości części zamienne. Maszyny rolnicze wykonują ogrom pracy. W sezonie, każdy kombajn czy ciągnik musi być w pełni dyspozycyjny. Naprawa, która pozwoli nam bez obaw używać każdą maszynę na polu, musi zawierać w sobie zastosowanie części najwyższej jakości. Muszą być one dostosowane do roku produkcji naszych maszyn oraz do typu usterki. Szeroki wybór części do maszyn rolniczych znajdziemy w specjalnych sklepach, a w tym także w internecie. Jednym z e-sklepów oferujących szeroki wybór akcesoriów rolniczych jest Zenox.pl. Jego ofertę części zamiennych do maszyn sprawdzimy klikając w adres: www.zenox.pl/productlist/pojazdy-rolnicze