Metody pomiarowe dla celów ochrony środowiska oraz bezpieczeństwa i higieny pracy

W dzisiejszych czasach wszystko musi być odpowiednio zbadane, tak aby nie było wątpliwości co do nieszkodliwości danej rzeczy. Jednak nie każdy może takie badanie przeprowadzić – aby było ono w pełni akceptowalne, musi się nim zająć odpowiednie, akredytowane laboratorium. Takie miejsca mają odpowiedni sprzęt oraz odpowiednich ludzi, aby takie badanie wykonać i aby wynik tego badania był miarodajny. W zasadzie zbadać można więc wszystko. Jak zatem bada się konkretnie te rzeczy, które wykorzystywane są do celów ochrony środowiska oraz do celów bezpieczeństwa i higieny pracy?

Co zatem można zbadać? Jak się za to zabrać i kogo wynająć aby takie badania przeprowadził? Na szczęście znamy odpowiedzi na wszystkie powyższe pytania, więc będziemy mogli ich wam udzielić. Prawda jest taka, że takie badania są potrzebne ponieważ dzięki nim wszyscy korzystamy w zasadzie ze wszystkiego.

Co jest obiektem badań?

Z pewnością zastanawiacie się co dokładnie jest obiektem badań do celów ochrony środowiska czy też bezpieczeństwa i higieny pracy. W zasadzie odpowiedź nie jest jednoznaczna – ponieważ takich rzeczy jest naprawdę sporo!

Jeżeli chodzi o cele ochrony środowiska to bada się linie elektroenergetyczne oraz to, w jaki sposób rozkłada się pole elektromagnetyczne wokół linii wysokiego napięcia. Kolejną rzeczą, którą obejmują nasze badania są stacje elektroenergetyczne. Pomiar odbywa się wokół stacji i rozdzielni elektroenergetycznych – co więcej, badania mogą przenieść się także do wewnątrz budynku, aby sprawdzić, czy są przestrzegane warunki bezpieczeństwa i higieny pracy. Kolejną rzeczą, jaką bada się do celów ochrony środowiska jest radiokomunikacja. Bada się przede wszystkim urządzenia do bezprzewodowej transmisji danych czy komunikacji głosowej. Jak więc widać, takich miejsc i przedmiotów, które trzeba zbadać jest naprawdę wiele i całość badania musi być dobrze przeprowadzona.

Jeżeli chodzi z kolei o badania do celów bezpieczeństwa i higieny pracy, to tutaj bada się przede wszystkim urządzenia medyczne. Badane jest w zasadzie wszystko: rezonanse magnetyczne, urządzenia do hipertermii, lancetrony, diatermie i inne aparaty elektrochirurgiczne. Dodatkowo bada się także urządzenia rehabilitacyjne – diatermie terapeutyczne, terapuls, czy też aparaturę do magneto stymulacji oraz magnetoterapii. Z kolei jeżeli chodzi o przemysł, to w ramach badań do celów bezpieczeństwa i higieny pracy sprawdza się zgrzewki oporowe i wysokiej częstotliwości, piece i ogrzewnice indukcyjne, suszarki, separatory magnetyczne, demagnetyzatory czy defektoskopy. Bada się także inne urządzenia. I w tej dziedzinie badania więc są całkiem dużej rozległości i zbadać można prawie wszystko.

Laboratorium akredytowane

Jak się bada do celów ochrony środowiska i bezpieczeństwa i higieny pracy?

A jakie metody stosuje się, aby te wszystkie badania mogły mieć miejsce? Przede wszystkim potrzebne jest akredytowane laboratorium badawcze oraz wykwalifikowani i odpowiednio wykształceni pracownicy, którzy mają wiele lat doświadczenia. Na szczęście w Kwant Lab jesteśmy w stanie podejść do każdego z naszych klientów w sposób indywidualny i każde zgłoszenie rozpatrujemy indywidualnie. Jesteśmy akredytowanym laboratorium, które ma pozwolenia na wykonywanie wyżej wymienionych badań. Posługujemy się odpowiednim sprzętem i mamy odpowiednią wiedzę, aby pomóc ci w tym, co robisz. Nasza praca zawsze daje bardzo dokładne wyniki, które są również przez nas bardzo dokładnie wyjaśniane.