Od czego zależą ceny za renowację kanałów metodą rękawa?

Kanalizacja to z pewnością jedna z najważniejszych instalacji, niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania ludzi w dzisiejszym świecie. Ich niezawodność jest więc kwestią priorytetową i warto dbać o to, aby instalacja kanalizacyjna, zawsze działała w pełni sprawnie.

W tym celu konieczne jest odpowiednie dbanie o kanalizację oraz przeprowadzanie regularnych renowacji jeśli jest to konieczne. Renowacja kanałów jeszcze do niedawna wiązała się z koniecznością dokopywania się do uszkodzonych kanałów lub też stosowania innych alternatywnych metod, które często były mało skuteczne. Na szczęście dzięki takim nowoczesnym technikom renowacji kanałów jak renowacja metodą rękawa, proces ten znacząco się ułatwił. Warto więc wiedzieć, na czym polega renowacja kanałów metodą rękawa, w jaki sposób się ją wykonuje, co ma wpływ na cenę tego typu usługi oraz gdzie szukać firm oferujących tę usługę w atrakcyjnych cenach?

Na czym polega renowacja kanałów metodą rękawa?

Renowacja kanałów metodą rękawa, to jedna z metod bezwykopowej naprawy kanalizacji. Oznacza to, że w celu jej przeprowadzenia nie ma konieczności dokopywania się do uszkodzonych rur ani prowadzenia wszelkiego rodzaju skomplikowanych prac ziemnych. Metoda ta pozwala nie tylko oszczędzić sporo czasu i pieniędzy, ale także zapobiec działaniom, które mogłyby wpłynąć niekorzystnie na życie innych ludzi np. poprzez realizacje wykopów na terenie miasta i związane z tym wstrzymanie ruchu drogowego w określonym miejscu, konieczność późniejszej naprawy drogi, czy innej infrastruktury itd. Jest to więc metoda bardzo korzystna zarówno dla samych mieszkańców jak i również dla środowiska naturalnego. Głównym celem stosowania tej metody renowacji kanałów, jest uszczelnienie rur i zwiększenie ich drożności.

W jaki sposób wykonuje się renowację kanałów metodą rękawa?

Każda nawet najlepiej zaprojektowana instalacja kanalizacyjna z upływem czasu narażona jest na różnego rodzaju uszkodzenia czy to związane z nieprawidłowym użytkowaniem, czy też z naturalnym niszczeniem materiałów. Najczęściej takie awarie prowadzą do naruszenia szczelności sieci lub też do utrudnionego przepływu. Każda awaria sieci kanalizacyjnej może nieść za sobą bardzo poważne skutki, dlatego tak ważne jest jak najszybsze przeprowadzenie koniecznych napraw. W tej roli świetnie spisuje się metoda renowacji kanalizacji metodą rękawa, która jest bardzo skuteczna i prosta w realizacji.

Metoda ta polega na wprowadzeniu do rury kanalizacyjnej specjalnego rękawa wykonanego z włókna szklanego i nasączonego żywicą poliuretanową. Po ułożeniu tego rękawa wewnątrz rury kanalizacyjnej zostaje do niego wtłoczone powietrze, woda lub para wodna pod odpowiednim ciśnieniem, co sprawia, że rękaw ten powiększa się i ściśle przylega do ścian rury. Efektem takiego działania jest wypełnienie rury kanalizacyjnej rękawem, który skutecznie uszczelnia oraz udrażnia kanalizację. Rękaw nasączony żywicą utwardza się po kilku lub kilkunastu godzinach, uzyskując swoją finalną formę.

Oczywiście przed przystąpieniem do realizacji tych działań niezbędne jest przeprowadzenie profesjonalnego oczyszczania naprawianego kanału. W tym celu stosuje się różnego rodzaju specjalistyczne metody oczyszczania kanalizacji, a także metody monitorowania kanalizacji przy pomocy specjalistycznych kamer. 

Co ma wpływ na cenę renowacji kanałów metodą rękawa?

Cena renowacji kanałów metodą rękawa może różnić się znacząco w zależności od danego zlecenia czy też firmy, która je realizuje, dlatego są one ustalane indywidualnie. Wpływ na koszty tego typu usługi z pewnością ma długość kanału poddawanego renowacji, jego średnica, oraz to czy przed przystąpieniem do renowacji konieczne będzie wykonanie dodatkowych czynności takich jak oczyszczanie kanalizacji, czy też przegląd kanalizacji przy użyciu specjalistycznych kamer.

Gdzie znaleźć firmę oferującą renowację kanałów metodą rękawa w atrakcyjnej cenie?

Szukając firmy oferującej renowację kanałów metodą rękawa w atrakcyjnej cenie, warto zwrócić uwagę na naszą firmę OpolKan Service. Działamy na rynku usług wodno-kanalizacyjnych już od wielu lat i przez ten czas zdobyliśmy doświadczenie, które pozwala nam na skuteczne i szybkie realizowanie wszelkich usług. Ponadto to właśnie u nas każdy może liczyć na atrakcyjne ceny i gwarancję skuteczności realizowanych przez naszą firmę napraw.