Opinie o promiennikach podczerwieni

Gaz ziemny ma szerokie zastosowanie grzewcze. Bardzo popularne są promienniki podczerwieni zasilane gazem. Ze względu na swoje małe gabaryty można stosować je wszędzie. Świetnie nadają się do ogrzewania dużych pomieszczeń, takich jak: hangary, hale przemysłowe, duże namioty, kościoły, aule, sale sportowe lub magazynowe. Dzięki dużej wydajności, promiennik jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie brak miejsca na skomplikowane instalacje czy zawieszanie urządzeń.

Sporą popularnością cieszy się również w przypadku pomieszczeń, które posiadają dużo otworów okiennych i wiele drzwi, takich jak szklarnie czy hale przemysłowe. Doskonałe zastosowanie znajduje w pomieszczeniach źle izolowanych, mocno wentylowanych albo używanych sporadycznie. Jako jedno z niewielu źródeł ciepła promiennik można wykorzystać także do ogrzewania na zewnątrz, np. przed domem lub przy pubie czy kawiarni. W krajach skandynawskich, gdzie klimat jest znacznie ostrzejszy, takie rozwiązanie jest powszechne.

Po uruchomieniu promiennika, temperatura natychmiast się podnosi, dlatego nie trzeba wcześniej nagrzewać pomieszczenia. Komfort użycia zapewnia także łatwość w obsłudze oraz bezgłośność. Promiennik podczerwieni nie ma elementów ruchomych, dzięki czemu nie przysparza problemów w montażu, a czynności konserwacyjne są minimalne. Urządzenie doskonale ogrzewa pomieszczenia, a dodatkowo przynosi 25 % oszczędności w porównaniu z konwencjonalnym sprzętem. Ponadto jest przyjazne środowisku.

Promiennik podczerwieni stosuje się także w przemyśle blacharsko – lakierniczym. Wykorzystywany jest w procesach przemysłowych do suszenia i utwierdzania powłok lakierowanych. Właściciele warsztatów lakierniczych chętnie korzystają z promiennika ze względu na ekonomię procesu suszenia, łatwą obsługę, dużą wydajność oraz długą trwałość. Dodatkowym atutem, który coraz częściej jest brany pod uwagę przy zakupie sprzętu, to niska emisja substancji szkodliwych.

Promiennik podczerwieni stosuje się także w saunach. W kabinach instaluje się proste urządzenia, które są wygodne i bezpieczne. Prace promiennika można sterować i dopasowywać do własnych potrzeb. Ciepło, które jest wytwarzane głęboko wnika w skórę i szybciej usuwa toksyny z organizmu, zwiększa przemianę materii oraz regeneruje mięśnie. Różnego rodzaju promienniki na gaz ziemny stosuje się także w drukarkach laserowych do termicznego utrwalania toneru na wydruku, w medycynie do zwiększania ukrwienia skóry, a także w terrariach i wiwariach do hodowli gadów, płazów i pająków.

Źródło zdjęcia: Wikipedia.org