Owijki papierowe z nadrukiem — sposób na przewagę konkurencyjną

Opakowania produktów odgrywają bardzo ważną rolę w ich zabezpieczeniu przed zniszczeniem lub czynnikami zewnętrznymi.

Warto jednak pamiętać, że opakowanie oprócz właściwości ochronnych spełnia także rolę estetyczną i ma bardzo wielki wpływ na budowanie rozpoznawalności danej marki na rynku i zachęcenie klientów do zakupu danego produktu. Aby wzbogacić wizualnie opakowanie, stosuje się różnego rodzaju rozwiązania.

Jednym z nich są owijki papierowe z nadrukiem, które oprócz tego, że wzmacniają dodatkowo opakowanie, usztywniając je, to umożliwiają także wzbogacenie walorów estetycznych danego opakowania, poprzez naniesienie dowolnych grafik, instrukcji obsługi, haseł reklamowych i innych elementów graficznych. Z tego względu, owijki papierowe są obecnie tak często wykorzystywane w bardzo wielu dziedzinach produkcji.

Czym są owijki papierowe?

Owijki papierowe to materiał wykorzystywany w celu dodatkowego zabezpieczenia produktu i wzbogacenia jego wyglądu. Są one produkowane zarówno na określony wymiar, ale występują także jako materiał nawinięty na rolkę odpowiedniej szerokości i długości.

Sporom zaletą owijek papierowych jest to, że są one wytworzone z ekologicznego materiału jakim jest papier, dzięki czemu mogą one zostać w przyszłości poddane recyklingowi. W przypadku zastosowania ich na przykład na plastikowych opakowaniach możliwe jest także łatwe oddzielenie owijki papierowej od plastikowego opakowania, dzięki czemu oba te materiały mogą trafić do różnych pojemników na śmieci.

Jak produkuje się owijki papierowe z nadrukiem?

Owijki papierowe produkowane są ze specjalnie wybranego papieru. Jest on przycinany do odpowiednich wymiarów, a następnie nawijany na specjalne rolki lub pozostawiany w arkuszach. W zdecydowanej większości przypadków cały ten proces odbywa się automatycznie, a jest to możliwe dzięki nowoczesnym maszynom, które w wielu czynnościach zastępują człowieka.

Dzięki automatyzacji całej produkcji wytwarzanie owijek papierowych przebiega zdecydowanie szybciej i sprawniej, a same koszty produkcji są zdecydowanie mniejsze. Dodatkowo dzięki maszynom możliwe jest uzyskanie bardzo wysokiej jakości produktów i powtarzalności produkowanych owijek. Owijki papierowe mogą posiadać z jednej strony klej, dzięki czemu będą od razu przygotowane do użytku.

Możliwe jest także wyprodukowanie owijek bez warstwy kleju z jednej strony. Po tym procesie produkcyjnym przygotowane owijki papierowe transportowane są do drukarni, w której nakłada się na nie nadruk. Mogą to być zaprojektowane wcześniej uniwersalne wzory graficzne, lub też personalizowany nadruk, którego projekt dostarczy klient.

Nadruk ten może być wykonany od razu po procesie produkcyjnym jak i w późniejszym czasie. Wypadku owijek papierowych, najczęściej stosuje się nadruk jednostronny.

Do czego wykorzystuje się owijki papierowe?

Owijki papierowe w większości przypadków wykorzystywane są to opakowania jakiegoś produktu lub wzbogacenia istniejącego już opakowania. Mogą one być zarówno formą reklamy jak i rozwiązaniem, którego celem jest wzbogacenie wizualne danego produktu. Owijka papierowa może również pełnić rolę kuponu promocyjnego.

W tym celu niezbędne jest tylko przygotowanie odpowiedniej grafiki. Owijki papierowe mogą także pełnić funkcję izolacyjną. Owijając nimi plastikowe lub papierowe kubki, można uchronić ich użytkowników przed poparzeniem gorącym napojem.

Dzięki owijkom papierowym można zmienić również charakter danego opakowania lub produktu, co bardzo często jest wykorzystywane na przykład w przypadku opakowań plastikowych.

Różnego rodzaju pojemniki, butelki i inne plastikowe opakowania, zazwyczaj nie mają zbyt atrakcyjnego wyglądu. W takiej sytuacji jednym z rozwiązań jest naniesienie bezpośrednio na plastik odpowiednich nadruków. Jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem i często także tańszym, jest zastosowanie owijki papierowej z nadrukiem, która uatrakcyjni dane opakowanie i sprawi, że będzie wyglądało bardziej elegancko.

owijka

Dlaczego personalizowanie owijek papierowych nadrukiem to dobry pomysł?

Owijki papierowe mają bardzo praktyczne zastosowanie, jednak wzbogacając je o nadruk, można jeszcze bardziej je poszerzyć. Oprócz praktycznych zalet owijka papierowa z nadrukiem może również wzbogacić wizualnie opakowanie danego produktu.

Dzięki różnorodnym wzorom i oryginalnym grafikom można zaciekawić klienta danym produktem. Owijki papierowe z nadrukiem są więc znakomitym rozwiązaniem, które może być wykorzystane w celu komunikacji z konsumentami i pomóc zoptymalizować dany przekaz.